
Crown Verity Infinite Modular Beverage Center with Two Drawer - IBC42-2D
Just add ice and get the party started! The Crown Verity Beverage Center is a must in any outdoor kitchen line-up. Complete with an ice chest, sink and bar rail, the Beverage Center will be the "center" of your kitchen party on any hot day.
Features:
|
|
Specifications:
| Configuration: | Modular |
| Electrical Requirement: | Yes with Optional Water Heater |
| Four leveling Feet: | Included |
| Warranty: | 1 Year Limited |
Dimensions (Overall):
| Height: | 38.646" |
| Width: | 44.194" |
| Depth: | 29.963" |
Dimensions (Ice Chest):
| Length: | 18.54" |
| Width: | 20.813" |
| Depth: | 9.244" |
Dimensions:
| Length: | 16.75" |
| Width: | 15.132" |
| Depth: | 5.73" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
| Spec Sheet: | Link |
Original: $4,332.90
-65%$4,332.90
$1,516.51More Images



Crown Verity Infinite Modular Beverage Center with Two Drawer - IBC42-2D
Just add ice and get the party started! The Crown Verity Beverage Center is a must in any outdoor kitchen line-up. Complete with an ice chest, sink and bar rail, the Beverage Center will be the "center" of your kitchen party on any hot day.
Features:
|
|
Specifications:
| Configuration: | Modular |
| Electrical Requirement: | Yes with Optional Water Heater |
| Four leveling Feet: | Included |
| Warranty: | 1 Year Limited |
Dimensions (Overall):
| Height: | 38.646" |
| Width: | 44.194" |
| Depth: | 29.963" |
Dimensions (Ice Chest):
| Length: | 18.54" |
| Width: | 20.813" |
| Depth: | 9.244" |
Dimensions:
| Length: | 16.75" |
| Width: | 15.132" |
| Depth: | 5.73" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
| Spec Sheet: | Link |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Just add ice and get the party started! The Crown Verity Beverage Center is a must in any outdoor kitchen line-up. Complete with an ice chest, sink and bar rail, the Beverage Center will be the "center" of your kitchen party on any hot day.
Features:
|
|
Specifications:
| Configuration: | Modular |
| Electrical Requirement: | Yes with Optional Water Heater |
| Four leveling Feet: | Included |
| Warranty: | 1 Year Limited |
Dimensions (Overall):
| Height: | 38.646" |
| Width: | 44.194" |
| Depth: | 29.963" |
Dimensions (Ice Chest):
| Length: | 18.54" |
| Width: | 20.813" |
| Depth: | 9.244" |
Dimensions:
| Length: | 16.75" |
| Width: | 15.132" |
| Depth: | 5.73" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
| Spec Sheet: | Link |























