
Dyson Outsize Cordless Vacuum (Refurbished)
Dyson's most powerful, intelligent vacuum, now with a full-size bin and full-size cleaner head. Engineered for whole-home, deep cleaning, the Dyson Outsize Cordless Stick Vacuum intelligently optimizes suction and run time across all floor types.
Features:
|
|
What's Included:
|
|
Specifications:
| Filtration: | Advanced Whole-Machine Filtration |
| Cleaner Head: | High Torque XL |
| Cyclone Technology: | 14 Cyclones |
| Run Time: | Up to 60 min |
| Bin Volume: | 1.9 L |
| Charge Time: | 4.5 hours |
| Warranty: | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 298 mm |
| Width: | 32 mm |
| Length: | 1276 mm |
| Weight: | 3.2 kg |
Original: $636.32
-65%$636.32
$222.71More Images











Dyson Outsize Cordless Vacuum (Refurbished)
Dyson's most powerful, intelligent vacuum, now with a full-size bin and full-size cleaner head. Engineered for whole-home, deep cleaning, the Dyson Outsize Cordless Stick Vacuum intelligently optimizes suction and run time across all floor types.
Features:
|
|
What's Included:
|
|
Specifications:
| Filtration: | Advanced Whole-Machine Filtration |
| Cleaner Head: | High Torque XL |
| Cyclone Technology: | 14 Cyclones |
| Run Time: | Up to 60 min |
| Bin Volume: | 1.9 L |
| Charge Time: | 4.5 hours |
| Warranty: | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 298 mm |
| Width: | 32 mm |
| Length: | 1276 mm |
| Weight: | 3.2 kg |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dyson's most powerful, intelligent vacuum, now with a full-size bin and full-size cleaner head. Engineered for whole-home, deep cleaning, the Dyson Outsize Cordless Stick Vacuum intelligently optimizes suction and run time across all floor types.
Features:
|
|
What's Included:
|
|
Specifications:
| Filtration: | Advanced Whole-Machine Filtration |
| Cleaner Head: | High Torque XL |
| Cyclone Technology: | 14 Cyclones |
| Run Time: | Up to 60 min |
| Bin Volume: | 1.9 L |
| Charge Time: | 4.5 hours |
| Warranty: | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 298 mm |
| Width: | 32 mm |
| Length: | 1276 mm |
| Weight: | 3.2 kg |























