
Crown Verity Infinite Series Small Built-In Cabinet with Dual Side Burner & Propane Holder - IBISC-SBLP-PH
Crown Verity Infinite Series Small Built-In Cabinet with Dual Side Burner & Propane Holder - IBISC-SBLP-PH
The Infinite Series side burner is perfect for increasing the cooking capabilities of any Crown Verity outdoor kitchen. This unit has two (2) 15,000 BTUH burners with a cabinet and propane tank holder below. Includes stainless steel cover.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
| Number of Burners: | Two |
| Maximum BTUs: | 30,000 |
| Ignition System: | Battery |
Dimensions:
| Overall Height: | 36.039" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Overall Depth: | 26.44" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
More Images

Crown Verity Infinite Series Small Built-In Cabinet with Dual Side Burner & Propane Holder - IBISC-SBLP-PH
The Infinite Series side burner is perfect for increasing the cooking capabilities of any Crown Verity outdoor kitchen. This unit has two (2) 15,000 BTUH burners with a cabinet and propane tank holder below. Includes stainless steel cover.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
| Number of Burners: | Two |
| Maximum BTUs: | 30,000 |
| Ignition System: | Battery |
Dimensions:
| Overall Height: | 36.039" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Overall Depth: | 26.44" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Infinite Series side burner is perfect for increasing the cooking capabilities of any Crown Verity outdoor kitchen. This unit has two (2) 15,000 BTUH burners with a cabinet and propane tank holder below. Includes stainless steel cover.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
| Number of Burners: | Two |
| Maximum BTUs: | 30,000 |
| Ignition System: | Battery |
Dimensions:
| Overall Height: | 36.039" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Overall Depth: | 26.44" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |























