
Char Broil 1-Burner Portable Propane Gas Grill in Stainless Steel
The stainless portable gas grill features a sleek stainless steel design for your on-the-go grilling. It uses propane canisters and lights up with the push of a button. It's designed to be sturdy and convenient, so you can set up your grill with you when you're tailgating, camping or on the beach.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Main Burners: | 1 |
| Main Burner BTUs: | 10,000 |
| Primary Cooking Area: | 200 sq. in. |
| Warranty: | 90 Days |
Dimensions:
| Height: | 14" |
| Width: | 24.75" |
| Depth: | 14.7" |
| Weight: | 19.50 lbs |
Original: $109.70
-65%$109.70
$38.39More Images




Char Broil 1-Burner Portable Propane Gas Grill in Stainless Steel
The stainless portable gas grill features a sleek stainless steel design for your on-the-go grilling. It uses propane canisters and lights up with the push of a button. It's designed to be sturdy and convenient, so you can set up your grill with you when you're tailgating, camping or on the beach.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Main Burners: | 1 |
| Main Burner BTUs: | 10,000 |
| Primary Cooking Area: | 200 sq. in. |
| Warranty: | 90 Days |
Dimensions:
| Height: | 14" |
| Width: | 24.75" |
| Depth: | 14.7" |
| Weight: | 19.50 lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The stainless portable gas grill features a sleek stainless steel design for your on-the-go grilling. It uses propane canisters and lights up with the push of a button. It's designed to be sturdy and convenient, so you can set up your grill with you when you're tailgating, camping or on the beach.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Main Burners: | 1 |
| Main Burner BTUs: | 10,000 |
| Primary Cooking Area: | 200 sq. in. |
| Warranty: | 90 Days |
Dimensions:
| Height: | 14" |
| Width: | 24.75" |
| Depth: | 14.7" |
| Weight: | 19.50 lbs |














