
Broil King Signet 320 Shadow Gas Grill
The Broil King Signet 320 is versatility and efficiency all in one package. The 3 stainless steel Dual-Tube burners feature 40,000 BTUs of grilling power and the 635 square inches of cooking space gives you plenty of room for family barbecues.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane or Natural Gas |
| # of Main Burners: | 3 |
| Main Burner BTUs: | 40,000 |
| Primary Cooking Space: | 400 sq. in. |
| Warming Rack Space: | 235 sq. in. |
| Total Cooking Space: | 635 sq. in. |
| Cooking Grill Grates Type: | Cast Iron |
| Warranty: | Limited Lifetime 10 Years Burners 2 Years Parts |
Assembled Dimensions:
| Height: | 48.4" |
| Width: | 56.5" |
| Depth: | 23.2" |
| Weight: | 134 lb |
Documents:
| Assembly Manual: | Link |
| Owner's Manual (LP): | Link |
| Owner's Manual (NG): | Link |
Original: $511.26
-65%$511.26
$178.94More Images




Broil King Signet 320 Shadow Gas Grill
The Broil King Signet 320 is versatility and efficiency all in one package. The 3 stainless steel Dual-Tube burners feature 40,000 BTUs of grilling power and the 635 square inches of cooking space gives you plenty of room for family barbecues.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane or Natural Gas |
| # of Main Burners: | 3 |
| Main Burner BTUs: | 40,000 |
| Primary Cooking Space: | 400 sq. in. |
| Warming Rack Space: | 235 sq. in. |
| Total Cooking Space: | 635 sq. in. |
| Cooking Grill Grates Type: | Cast Iron |
| Warranty: | Limited Lifetime 10 Years Burners 2 Years Parts |
Assembled Dimensions:
| Height: | 48.4" |
| Width: | 56.5" |
| Depth: | 23.2" |
| Weight: | 134 lb |
Documents:
| Assembly Manual: | Link |
| Owner's Manual (LP): | Link |
| Owner's Manual (NG): | Link |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Broil King Signet 320 is versatility and efficiency all in one package. The 3 stainless steel Dual-Tube burners feature 40,000 BTUs of grilling power and the 635 square inches of cooking space gives you plenty of room for family barbecues.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane or Natural Gas |
| # of Main Burners: | 3 |
| Main Burner BTUs: | 40,000 |
| Primary Cooking Space: | 400 sq. in. |
| Warming Rack Space: | 235 sq. in. |
| Total Cooking Space: | 635 sq. in. |
| Cooking Grill Grates Type: | Cast Iron |
| Warranty: | Limited Lifetime 10 Years Burners 2 Years Parts |
Assembled Dimensions:
| Height: | 48.4" |
| Width: | 56.5" |
| Depth: | 23.2" |
| Weight: | 134 lb |
Documents:
| Assembly Manual: | Link |
| Owner's Manual (LP): | Link |
| Owner's Manual (NG): | Link |























